پرش به محتوا

Linkin Park Biography


نام گروه: لينکـيـن پارک
تشکيل گروه: 1996 در لوس انجلس آمريکا
اعضاي گروه: جوزف هان, مايک شينودا, چستر بنينگتون,براد دلسون,راب بوردون,فونيکس
ژانر: راک
شيوه هاي کاري: پست گرانج , آلتر ناتيومتال
گروه هايي که مشابه لينکـيـن پارک فعاليت مي کنند: Saliva , paparoch , limpbizkit
گروه دنباله روي لينکـيـن پارک: Evanscence


لینکین پارک (انگلیسی: Linkin Park) گروه راک آمریکایی از آگورا هیلز کالیفرنیا در سال 1996 تشکیل شد. از روز تشکیل گروه تا به امروز، بیش از ۵۰ میلیون نسخه آلبوم این گروه در سراسر جهان به فروش رفته*است. این گروه دوبار نیز برندهٔ جایزه گرمی شده*است.لینکین پارک با اولین آلبوم شان با نام نظریه دورگه موفقیت هایی در جدول مین استریم(mainstream) آمریکا داشته که موفق به دریافت گواهی الماس از RIAA (تشکل صنعت ضبط آمریکا)در سال 2005 شده است.آلبوم استادیوی بعدی گروه با نام Meteora باعث ادامه موفقیت های بعدی گروه شد و در صدر جدول آلبوم های بیلبورد 200 آمریکا قرار گرفت و به دنبال آن، با تورهای گسترده و کارهای خیرخواهانه در سراسر جهان همراه بود. در سال 2003، MTV2، لینکین پارک را ششمین گروه بزرگ دوره ویدیوی موسیقی و سومین گروه نو هزاره بعد از Oasis و کلدپلی نامید.
این گروه در حالی که سبک های نومتال و رپ/راک را به سبک هایی رادیو پسند و در عین حال مستحکم تبدیل کردند، در آلبوم بعدی خود، یعنی دقایقی تا نیمه شب، از سبک های دیگر استفاده کردند. این آلبوم در صدر جدول های بیلبورد و در فروش اولین هفته در رده ی سوم میان آلبوم های سال قرار گرفت. هم چنین این گروه با هنرمندان متعددی همکاری داشته اند که معروفترین آنها همکاری آن ها با رپر معروف جی-زی (Jay-Z) برای آلبومشان مسیر برخورد و هم چنین با بسیاری هنرمندان دیگر در آلبوم جانی دوباره می باشد.
تاریخچه

سالهای نخستین (۱۹۹۹-۱۹۹۶)
لینکین پارک در سال ۱۹۹۶ در لس آنجلس، کالیفرنیا شکل گرفت. راب بوردون به عنوان درامر، براد دلسون به عنوان گیتاریست و مایک شینودا به عنوان ام سی و خواننده که دوستی قدیمی و مستحکمی در دوران دبیرستان باهم داشتند پایه های اصلی گروه را ریختند. اندکی بعد دی جی جوزف هان که فارغ التحصیل هنرهای نمایشی بود و دیو فینیکس فارل به عنوان نوازنده گیتار برقی به آنان ملحق شدند. این گروه ابتدا با نام زرو (xero) به کار پرداخت و پس از مدتی به هایبرید تئوری تغییر نام داد اما در نهایت با نام لینکین پارک شروع به کار کرد. این نام پیشنهاد آخرین عضو گروه یعنی چستر بنینگتون بود که به عنوان خواننده در سال ۱۹۹۹ به آنها پیوست.

(Hybrid Theory (۲۰۰۲-۲۰۰۰
لینکین پارک خیلی زود در لس آنجلس هوادار پیدا می کند. این گروه با اولین آلبوم خود به نام هایبرید تئوری (Hybrid Theory، نظریهٔ دورگه) به فروش میلیونی و شهرت فراوان دست یافت. جف بلو نایب رییس شرکت زومباموزیک در آغاز سال ۲۰۰۰ به سمت لینکین پارک می آید تا قرار دادی را با آنها منعقد کند، کار روی آلبوم اول شروع می شود و نام هایبرید تئوری را برایش در نظر می گیرند، که برداشتی از گذشته گروه به شمار می آید، آلبوم در پاییز سال ۲۰۰۰ منتشر می شود و گروه به نوابغی جوان آن هم در آستانه هزاره جدید تبدیل می شوند. هر یک از آهنگ های آلبوم با استقبال فراوان روبرو می شوند و ام تی وی چهره آنها را با نماهنگ های دیدنی شان مشهور می کند. گروه در تورهای مختلفی شرکت می کند و سال ۲۰۰۱ را در حالی پشت سر می گذارند که بیش از ۳۲۴ نمایش را به اجرا در آورده بود.

meteora(۲۰۰۴-۲۰۰۲)
سال ۲۰۰۲ از راه می رسد و هایبرید تئوری سه جایزه گرمی از جمله بهترین آلبوم راک و بهترین هنرمند تازه وارد را دریافت می کند آن ها پس از آن تمام سال را در استودیو می گذرانند تا دومین آلبوم خود را با نام مِتِئُرا (meteora) را آماده کنند، آلبومی که در مارس ۲۰۰۳ منتشر می*شود و به موفقیتی بالا دست پیدا می کند، تور سراسری لینکین پارک بعد از آلبوم با استقبال فراوانی روبرو می شود و لینکین پارک جهانی می شود بعد از آن گروه با آلبوم لایو این تگزاس دور تازه*ای از موفقیت را در سال ۲۰۰۴ تجربه می کند.

سبک
آنان هیپ هاپ اصیل، راک کلاسیک، سنتی و اصول الکترونیک را در هم آمیختند و از این کولاژ صدایی بیاد ماندنی ایجاد کرده اند.

Kim Shinoda متولد از پدري ژاپني Leslie Shinoda و مادري دورگه روسي و مجارستاني اونطور که گفته می شود از نوادگان Pyotr Ilyich Tchaikovsky (نوازنده و آهنگساز معروف روس) مي باشد، Mike Shinoda يا Michael Kenji Shinoda بزرگ شده در LA حومه شهر Agoura هست. در ذهن مايک اولين شوق و جرقه ي کاري و هنريش در زمينه موسيقي دوران Middle (همون راهنمائي ما) و دبيرستان با ديدن کنسرتي از Anthrax و Public Enemy بوجود آمد. بعد از اين ماجرا وي شروع به آموختن Piano (پيانو) کرد، اول موزيک کلاسيک و بعد به Jazz و Hip-Hop روي آورد، در همين زمان گيتار رو آموخت و سرانجام به خوانندگي به سبک Rap و Hip-Hop روي آورد. در سنين نوجواني مايک به تشويق دوستش Brad Delson شروع به ضبط و تمرين يه سري آهنگ در استديوئي که درون اتاق خوابش ساخته بود کرد! Shinoda وارد دبيرستان Agoura شد بهمراه دو تن ديگر از اعضاي LP بنامهاي Brad Delson و Rob Bourdon بهمراه اعضاي گروه هاي Hoobastank و Incubus. با به پايان رسيدن دوران دبيرستان Mike, Brad و Rob سه نفري گروه Xero رو تشکيل دادند و به صورت جديتر تصميم به ادامه کار گرفتند و خود را براي به دست آوردن تجربيات هنري و کاري آماده کردند.

در همين جريانات Mike در دانشگاه هنر و طراحي ثبت نام کرد براي آموختن طراحي گرافيکي و تصوير سازي, جايي که مايک با DJ و Turntablist گروه LP يعني Joe Hahn آشنا شد همزمان با ايندو Brad در دانشگاه خود با Dave «Phoenix» Farrell آشنا شد و Joe و Phoenix به گروه Xero پيوستند. سرانجام Mike دانشگاه خود را به اتمام رساند و مدرک عکاسي و تصوير سازي خود رو گرفت, وي براي درآوردن پول کارهاي طراحي گرافيکي انجام ميداد. Mike و Joe تمام طراحي هاي گرافيکي آلبومهاي LP را انجام دادند همچنين Mike در سال 2000 براي اولين آلبوم گروه Styles Of Beyond طراحي روي جلد کرد – آلبوم Fold

زمانيکه Xero به Hybrid Theory تغيير نام داده بود گروه به فکر آوردن يه خواننده اصلي و تمام وقت افتاد يعني Chester Bennington که بتونه جاي Mark Wakefield (خواننده اول Xero) رو بگيره! اونها تنها 6 Track بصورت EP با نام Hybrid Theory داده بودند که گروه بالاجبار تغيير نام دوباره داد و سرانجام با مشورت اسم Linkin Park را براي خود انتخاب کردند.

سراسر سال 1999 Linkin Park در حال پيشرفت و کسب طرفداران بيشتر بود. اين پيشرفت سريع گروه رو متعهدتر و وابسته تر ميکرد به ادامه کار و جديتر شدن کار! Shinoda مجبور شد تا به چندين شرکت معتبر براي پخش آلبوم نامه بده و اما يکي پس از ديگر جواب منفي ميدادند تا اينکه شرکت Warner Brothers قبول کرد تا اين گروه تازه وارد و جوان رو به ليست بلند از آرتيست هاي خود اضافه کنه و از LP پشتيباني کنه. اولين کار بعد از قرارداد با Warner Brothers آلبوم Hybrid Theory سال 2000 بود با طراحي جالب روي جلد آلبوم بوسيله Mike. همون ابتداي کار LP با اين آلبوم به رديفهاي بالاي Chart راه پيدا کرد, بعد از مدتي کوتاه لينکين پارک بالاترين نظر عموم رو نسبت به خود به عنوان جديدترين گروه هاي Rap-Metal جلب کرد.

از همون ابتداي کار Mike روي کارهائي که گروه انجام ميداد حساسيت زيادي داشت و هميشه بعد از منتشر شدن آلبوم به فکر آلبوم بعدي بود! Mike بعد از Hybrid Theory به فکر انتشار يه آلبوم به صورت ريمکس (Remix) بنام Reanimation افتاد در سال 2000. و اما در سال 2003 گروه به رهبري مايک آلبوم بعدي خود رو يعني Meteora منتشر کرد و Shinoda در اين آلبوم علاوه بر خواننده بودن در نقش يه گيتاريست نيز ظاهر شد و در ويدئو کليپهاي: Somewhere I Belong, Faint و From The Inside در نقش هم وکال هم گيتاريست عمل کرد. با انتشار آلبوم بعدي يعني Collision Course محصول مشترک Linkin Park و JayZ/mash-up سال 2004 مايک چهره اي شاخص تر پيدا کرد چون حالا بعد از کارهائي که در LP انجام ميداد حال به عنوان يه Remixer عالي شناخته شده بود. Mike Shinoda براي گروه هايي چون: X-Ecutioners, Handsome Boy Modeling School و Depeche Mode کار ريمکس انجام داد.

در سال 2003 Shinoda بهمراه Brad اقدام به تاسيس يه شرکت Record Label کرد که زير شاخه اي از Warner Brothers هست نام اين موسسه Machine Shop Recordings هست و آرتيستهايي مانند: Styles Of Beyond, Holly Brook, Simplistic و No Warning را کاور کرد (البته گروه Simplistic بتازگي از هم پاشيده!).

در سال 2004 شايعه اي مبني بر اينکه Shinoda قصد دادن آلبوم Solo را دارد بين طرفداران LP افتاد! اما اين شايعه نبود مايک تصميم به تشکيل يه گروه با سبک Rap و Hip-Hop بنام Fort Minor گرفته بود و تاريخ انتشار آلبوم سال 2005 اعلام شده بود. و در مصاحبه اي که چندي قبل با Shinoda شده بود وي در مورد اسم گروهش اينطور توضيح داد: «Fort» بيشتر نمايانگر قسمت هيجاني و پر تحرک موزيکهاست. «Minor» ميتونه معني چند چيز رو بده: اگر بخوايم از جنبه موسيقي نگاه کنيم Minor نشان ضعيف و تاريکتر شدن نت هست! من ميتونستم اسم خودم رو براي نام گروه بگذارم اما من ميخوام مردم ذهنشون متمرکز رو سبک کاريه من بشه نه رو من!

نخستين آلبوم Fort Minor که در 22 نوامبر سال 2005 منتشر شد The Rising Tied نام داشت. با همکاري چهره هاي معروفي همچون: Styles Of Beyond, Lupe Fiasco, Common, Black Thought, The Roots, John Legend, Holly Brook, Jonah Matranga و Jay Z بعنوان دستيار مايک در امر تهيه کنندگي! Mike Shinoda همچنين تهيه کنندگي گروه هايي مانند Styles Of Beyond و Lupe Fiasco رو بعهده داشته و همچنين آلبومهاي: Reanimation, Hybrid Theory EP, Collision Course و Linkin Park Underground CDs رو براي LP مايک شينودا تهيه کنندگي کرده!

Shinoda بهمراه Lil Jon براي ساختن موزيک زمينه و لوگوي MTV Video Music Awards سال 2005 خواسته شد! و اين براي مايک خيلي جالب و باورنکردني بود چون کمتر آرتيستي ميتونه اين شانس رو داشته باشه تا براي بزرگترين جشن موزيک سال آهنگ بسازه و تنظيم کنه! Mike پنج track رو براي VMA تهيه کرد: «100Degrees», «Saturday», «Montreal», «Hype» and «Madison» که تماما بصورت Instrumental (موسيقي بدون کلام) ساخته شد. 100 Degrees توسط مايک بطور کامل ساخته شد و شما ميتونيد بر روي آلبوم FortMinor Mixtape گوش کنيد.

Mike هم اکنون در LA-California بهمراه همسرش Anna Lovejoy زندگي ميکنه, تاريخ ازدواج: 10 مي 2003.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید    نام:  chester-bennington-by-maddrawings.jpg  مشاهده: 6  حجم:  73.0 کیلو بایت

چستر بنینگتون
چستر چارلز بنینگتون (انگلیسی: Chester Bennington، زادهٔ ۲۰ مارس ۱۹۷۶ در فینیکس آمریکا) خواننده و عضو کلیدی گروه متال\رپ آمریکایی لینکین پارک است.
زندگی نامه
سالهای نخستین
چستر در شهر فینیکس در ایالت آریزونای آمریکا به دنیا آمد. او در کودکی به موسیقی علاقه نشان داد و از گرو های دیپش مد و استون تمپل پایلوتس به عنوان گروه های مورد علاقه اش نام می برد. او در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته بود. چند سال بعد او به کوکایین و شیشه اعتیاد پیدا کرد. او سرانجام بر اعتیاد خود غلبه کرد و اکنون در مصاحبه های خود مصرف مواد مخدر را کاری بد می شمارد. او پیش از آغاز موسیقی حرفه ای در یک رستوران برگر کینگ کار می*کرد.

موسیقی
او پیش از پیوستن به گروه لینکین پارک، خواننده ی گروه منحل شدهٔ گری دیز (انگلیسی: Grey Daze، سردرگمی خاکستری) در زادگاهش فینیکس بود. او در سال ۱۹۹۸ از این گروه بیرون آمد و تلاش کرد تا گروه دیگری پیدا کند. پس از مدتی جف بلو، نایب رییس شرکت زومبا موزیک لس آنجلس به چستر و دیگر اعضای آیندهٔ لینکین پارک پیشنهاد آزمایش صدا کرد. او از کارش استعفا داد و خانواده اش را به کالیفرنیا برد، جایی که حضوری موفق در گروه لینکین پارک داشت. بنینگتون و مایک شینودا، دیگر خوانندهٔ گروه، از خود عملکرد قابل توجهی نشان دادند اما نتوانستند با آن شرکت قرارداد ببندند. پس از رویارویی با چندین پیشنهاد کاری دیگر (که توسط شرکت ها رد شده بود)، جف بلو که آن زمان در شرکت برادران وارنر بود به آنها کمک کرد تا با شرکت برادران وارنر قرارداد ببندند. با وجود موفقیت شگفت انگیز و مورد توجه بودن بنینگتون در سالهای نخستین دهه ۲۰۰۰ میلادی، او در این مدت با چندین بیماری دست و پنجه نرم کرده است. در سال ۲۰۰۱ در حالی که او در جشنوارهٔ اوزفست (جشنوارهٔ موسیقی های هارد راک و متال) شرکت داشت یک عنکبوت سمی (عنکبوت گوشه گیر) او را گزید. او در تابستان ۲۰۰۳ بیمار شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت. در اکتبر ۲۰۰۷، مچ او درحالی که در کنسرتی در ملبورن استرالیا روی سن می پرید شکست، اما او با همان حال کنسرت را ادامه داد و پس از پایان نمایش به اورژانس منتقل شد.

زندگی شخصی
بنینگتون در ۳۱ اکتبر ۱۹۹۶ با همسر اولش سامانتا ازدواج کرد. آنها فرزندی به نام دریون سباستین داشتند که در ۱۹ آوریل ۲۰۰۲ به دنیا آمد. رابطهٔ بنینگتون با سامانتا در سالهای حضورش در لینکین پارک کم کم رو به سردی نهاد و در پایان به طلاق در سال ۲۰۰۵ منجر شد. او پس از طلاق همسر اولش با تالیندا بنتلی مدل سابق مجله پلی بوی ازدواج کرد. او با خانواده اش در خانه*ای ۶ هزار مترمربعی در ساحل نیوپورت اورنج کانتی زندگی می*کند. بنینگتون به خالکوبی علاقهٔ زیادی دارد. او در سال ۲۰۰۶ در فیلم کرنک حضور کوتاهی نیز داشته*است. بنینگتون و همسر دومش حدود یک سال توسط یک هکر به نام دون تاونسند مورد حمله قرار گرفتند. تاونسند به جرم دسترسی بی اجازه به ایمیل آنان و فرستادن ایمیل*های تهدید آمیز به دو سال حبس محکوم شد.

PHOENIX

نام کامل او دیوید مایکل فارل است که در 8فوریه 1977 در پلی مات ماساچوست از خانواده ای کاتولیک متولد شد . این پسر بعد هانام خود را فونیکس نهاد . تا کلاس دوم یک کاتولیک به حساب می امد اما بعد از اینتاریخ به کلیسای پروتستان ها رفت و این مصادف بود بت حرکت خانواده اش از ماساچوستبه ایالت میشن ویگو . فونیکس کار خود را با گروه کوچک

Tasty Snax شروع کرد که شیوه اهنگ های این گروه بعد ها پایه گذار موسیقی لینکین پارکشد . فونیکس در اوایل به گیتار علاقه مند شد و گیتار را از مادرش اموخت . فونیکسساز های دیگری چون پیانو . ویالون و ویالون چکو را می تواند به راحتی بنوازد ولیهمیشه دوست داشت درامر شود . او می گوید : (( هیچ وقت فکر نمی کردم که روزی بیسیستشوم و این باعث تعجب خودم شده .)) فونیکس در دانشکده های زیادی تحصیل کرده است ولیکالج UCLA پل موفقیت و ورود اوبه دنیای موسیقی بود جایی که با براد اشنا شد. ( فونیکس و براد هم اتقی بودند ولیهیچ گاه در مورده تشکیل یک گروه موسیقی با یکدیگر صحبت نکردند فقط ان دو با همتمرین می کردند .) بعد از گذشت چند وقت از تشکیل گروه هایبرید تئوری ( لینکین پارک ( و در زمانی که گروه اوایل موفقیت بود فونیکس گروه را ترک کرد تا با گروه سابق خودیعنی Tasty Snaxدر یک تور چندماهه یاری کند. و در این مدت گروه برای ضبط البوم هایبرید تئوری نوازنده بیس مهمانیرا به نام کیلی چریستز را دعوت کرد تا کار گروه لنگ نباشد . و بعد از مدتی که گروهچند نوازنده بیس متفاوت را در نبود او اورده بودند به او اخطار شدیدی دادند که بایدحتما به گروه ملحق شود و فونیکس هم که موفقیت های گروه رادید تصمیم به بازگشتگرفت

Mr Hahn

جوهان از والدینی کره ای در 15 مارچ 1977 درگلندال کالیفرنیا متولد شد. او در دوران دبیرستان شیفته هنر های بصری بود و در کناران عشق به موسیقی هم کورش کرده بود.جو هم مانند مایک در کالج در رشته تصویر گریتحصیل می کرد و بعد از یک سال با ساخت قسمت های از انیمیشن ((قلمرو اشباح)) شهرتاندکی برای خود دست و پا کرد و این شهرت راهی بود برای طراحی غول ها و هیولا هایتخیلی . جو اولین اهنگ خود را در دوران دبیرستان ساخت و یک بار هم اجرا کرد . جو یکمشکل داره و اون هم دوشخصیتی بودن اونه و اسم شخصیت دوم اون هم (رمی) هستش . او یکچیز بد دیگه هم در وجود خودش دارد و ان هم دروغ گو بودن او است. به خاطر این کارهای جو ( بهتره بگیم رمی چون جو یک ادم اروم و بعضی وقت ها کسل کننده است ) والدینشاو را نزد روانشناس بردند ولی هیچکدام از روش های درمانی موثر واقع نشد و هنوز جو ورمی با هم زندگی می کنند. به همین علت اعضای گروه در کنسرت ها از هواداران به خاطربی احترامی های احتمالی او می خواهند که ناراحت نشوند. در حال حاظر مغز متفکر واصلی گروه در ساخت کلیپ ها خود جو می باشد .جو با کارگردان های بزرگی مثل ناتانکوکس هم همکاری کرده و برای چند گروه کارگردانی کرده و کلیپ ساخته که بهترینشوناهنگCold از گروه Static X میباشد

اعضای گروه:

چستر بنینگتون: خواننده (از ۱۹۹۹)
راب بوردون: درام، پرکاشن (از ۱۹۹۶)
برد دلسون: گیتار برقی (از ۱۹۹۶)
دیو فینیکس فارل: گیتار برقی، همخوان (از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ و از ۲۰۰۱)
جو هان: میکس، ضبط صدا، برنامه ریز (از ۱۹۹۶)
مایک شینودا: خواننده، رپر، ام سی، گیتار، کیبورد (از ۱۹۹۶)
عضوهای پیشین
مارک ویکفیلد: خواننده (از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸)
کیل کرستنر: گیتار برقی (از ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹)
اسکات کوزیول: گیتار برقی (از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱)
آلبوم*شناسی
۲۰۰۰ -Hybrid Theory
۲۰۰۲ – Reanimation
۲۰۰۲ – Meteora
۲۰۰۳ – Live in Texas
۲۰۰۴ – Collision Course
۲۰۰۷ – Minutes to midnight

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: